Google

KUTAHYA
KUTAHYA

 

Kütahya'da doğal gaz dağıtım işini üstlenen Çinigaz firması, son günlerde İran'dan Türkiye'ye olan doğal gaz sevkiyatının durdurulması nedeniyle abonelerin gaz kesintisi endişesi duyduğunu ifade ederek, vatandaşları rahat olmaları konusunda uyardı.

 Çinigaz'dan yapılan açıklamada, gaz kesintisi yaşanması durumunda Trakya'da daha önce doğal gaz çıkarılan ve boşalmış durumda bulunan yatakların BOTAŞ tarafından gaz deposu olarak kullanıldığı ve kesinti durumunda boru hattına buradan gaz verilerek sistem dengesinin sağlandığı ifade edildi.

 Ayrıca çok acil gaz kesintisi durumunda, BOTAŞ'tan öncelikli kesintili kategoriden gaz almakta olan büyük sanayi kuruluşlarının gazının kesilmekte olduğu, bu da yeterli olmaz ise, doğal gaz kullanmakta olan elektrik santrallerinin gazının kesilerek yine sistem dengesinin bu şekilde sağlanmakta olduğu kaydedildi.

 Çinigaz açıklamanın sonunda abonelerine seslenerek, Kütahya'ya devam eden gaz akışında herhangi bir sorunun bulunmadığının altını çizerek, ülkemizde 1987 yılından beri konutlarda kullanılan doğal gazda hiç kesintinin yaşanmadığının da bilinmesini istedi.

 

 

Tüm Hakları Mahfuzdur. ÇİNİGAZ Bilgi İşlem Tarafından Yapılmıştır. ÇİNİGAZ Doğalgaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.
| All rights reserved worldwide.